A gyerekekkel a délutáni foglakozáson beszélgettünk a víz világnapjáról is.
Mivel a fő téma a láncreakció volt, azon gondolkodtunk, hogy a természetben a milyen a gyerekek által is értelmezhető folyamat lehet láncreakció.
Lemodelleztük, hogy ha egy kis patakba szennyező anyag kerül, akkor az bejut egy folyóba, onnan a mederből átszivárog a környező talajba, majd a növényekbe, állatokba, akár mi emberek is elfogyaszthatjuk a mérgező anyagot.
2 palackban volt csak szennyezett víz (szörp, és mosogatószer). A többi "patak" érintetlen volt.
A hegyekből lefutó víz - jelen kísérletben egy műanyag lap volt a magaslat - ahogy leér a völgyekbe - itt egy nagy műanyag doboz, beszivárog a medret övező földekbe. A föld területet itt szivacsokkal modelleztük. A szivacsok a folyadékkal együtt a "mérgező anyagot" is magukba szívták.
Beszélgettünk arról, hogy mondjuk a hegyekből nagyon messzire el tud jutni egy olyan anyag, ami sok-sok kárt tud okozni.
Ezért fontos az ivóvíz vevő helyeknél a vízgyűjtő területek védelme is. pl. Ahonnan a patakok folyók szállítják a vizet, vagy ahol a földalatti rétegekből nyerik az ivóvizet, a felette fekvő területek tisztaságának biztosítása.
Blogban található összes bejegyzés saját fotókat és gondolatokat tartalmaz. Ha tetszik, amit látsz vagy olvasol, és megosztod másokkal megköszönöm. A blogban saját tapasztaláson alapuló receptekkel, gyerekeknek szóló kísérletekkel, ötletekkel találkozhatsz, szemezgess közülük kedvedre! Vagy kövess a Facebookon!