A Tudáscseppek bolttal közösen tudományos meséket készítünk. Ezúttal a decemberi várakozást szeretnénk izgalmasabbá tenni egy mesefüzérrel. Minden napra egy kis történet, egy kis barkácsolni való, egy kísérletet. Velünk tartotok?
A mese előző részeit itt találod Adventi mese 2021
Domi és Eszti együtt mennek haza az iskolából. A kisfiú nagyon büszkén meséli, hogy bezsebelte az ötöst a korcsolyás szorgalmi feladatból, és el is magyarázza Esztinek, hogy miért tud siklani a korcsolya a jégen.
Ugorjunk be Nelli néniékhez, hogy büszkélkedhess az ötösöddel.
Mikor belépnek Nelli néni épp tüsténkedik a konyhában. Azt hittem már sosem értek ide – mondja Nelli néni. Megbeszéltünk valamit? – kérdezi Eszti.
Az asztalon egy csomó összetört kemény cukorkát látnak. Mindenféle színben csillognak.
Alufóliából kis tálakat hajtogatnak. Töltsétek meg a színes cukorka törmelékkel a formákat, -mondja Nelli néni, és maga is neki lát az egyiknek.
Olyan fél ujjnyi vastag legyen a réteg. A gyerekek már nagyon kíváncsiak, mi sül ki ebből. Mi sül ki ebből? – mosolyog a nyugalmazott biokémikus - 170 fokra előmelegített sütőben kb. 5 percig olvasztjuk a formáinkat.
Kiveszik a sütőből a kis csodákat. Várnunk kell 10 percet, míg lehűlnek, akkor lehúzhatjuk róluk a fóliát.
Kázmér bácsi egy dobozzal érkezik a konyhába, amiben csodás kristálylapok találhatók.
Ezek achát kristályok – mutatja büszkén a gyűjteményét.
A gyerekek elbűvölve nézik a saját cukorka lapjaikat, és az igazi kristályokat.
Folytatjuk ..
A kísérlet teljes leírását itt találjátok.
A tavalyi tudományos adventi naptár kísérleteit itt találjátok
Az adventi naptár minden bejegyzése a Tudáscseppek bolttal közösen jött létre
Közös tudományos programjainkról itt olvashattok.
Blogban található összes bejegyzés saját fotókat és gondolatokat tartalmaz. Ha tetszik, amit látsz vagy olvasol, és megosztod másokkal megköszönöm. A blogban saját tapasztaláson alapuló receptekkel, gyerekeknek szóló kísérletekkel, ötletekkel találkozhatsz, szemezgess közülük kedvedre! Vagy kövess a Facebookon!