Foglalkozásaimon is igyekszem sokszínű programot összeállítani a gyerekeknek.
Ebbe mindig beletartozik, hogy megállunk egy pillanatra a természetben, és figyelünk. Próbálom a gyerekeket motiválni, hogy vegyenek észre apró részleteket.
A biológiai sokféleség napján sok fontos dologra hívhatjuk fel a kisebbek (nagyobbak) figyelmét.
TIPP! Tegyetek egy nagy sétát, lessetek be a kertekbe, figyeljétek meg a parkokat. Kérdezzétek meg a gyerekeket, hogy ha állatok, madarak, rovarok, méhek, pillangók lennének, hol szeretnének élni?
Nálam a kert talán rendetlennek tűnhet azok a számára, akik derékszögbe állítják a fűszálakat a saját gyepterületükön, és gyomirtóval gazmentessé teszik a kertjüket. De engem boldogsággal tölt el, ha látom, hogy mennyiféle ehető növény gazdagít minket, amiket nem is én ültettem. Csalán, százszorszép, pitypang, libatop, útifű.
Az egyik dísznövényes cserepemben jól elfér a cserszömörce, egy etetőből kiszökött napraforgó, és a széles levelű útifű.
Gyakori vendég nálunk egy süni család, hiszen rengeteg búvóhelyet talál a bokrok alján.
Többféle évelő saláta, - és fűszernövény lakik egy helyen. Csak vigyázni kell rá.
Csigák, rovarok, madarak - élelmet, lakhelyet találnak ebben a sűrű csodavilágban. Legalábbis nekem ezt jelenti a kertünk.
Annyi játékra ad lehetőséget, ha egy parkot, erdő-mezőt, kertünket körbejárjuk.
Lehet nyomkeresőt játszani.
Vagy illatolni, festeni
Érdemes elbeszélgetni a gyerekekkel arról, hogy mit adhat egy méhlegelő a kertben, vagy a tereken, egy csodás zöldgyeppel szemben
Jó felfedezést kívánok!
Blogban található összes bejegyzés saját fotókat és gondolatokat tartalmaz. Ha tetszik, amit látsz vagy olvasol, és megosztod másokkal megköszönöm. A blogban saját tapasztaláson alapuló receptekkel, gyerekeknek szóló kísérletekkel, ötletekkel találkozhatsz, szemezgess közülük kedvedre! Vagy kövess a Facebookon!