Az idei Földnapi program sorozatra készülve elővettük a tavalyi listánkat, hogy mi mindent tehet egy gyermek, egy család a Földért, de leginkább a magunk jólétéért. Foglalkozásaimon sokat beszélgetünk, kísérletezünk erről a gyerekekkel.
Most egy olyan játékot hoztam, ami 100 % természetes anyag, bármikor újrahasznosítható, lebomlik, és mindenki számára hozzáférhető. Én most a kerti metszés hulladékát, gallyakat használom fel, de akinek nincs kertje egy-egy kirándulás alkalmával beszerezheti a botocskákat.
Építsünk ökotornyot!
FONTOS felhívni a gyermekek figyelmét, hogy ne az élő ágakat tépjük, törjük le, hanem bőven akad a fák alatt lehullott "bot", ami ehhez a játékhoz megfelel.
Vágjuk a gallyakat nagyjából egyforma hosszúságúra. Nem kell mérni, Én most olyan 15 cm körüli hosszt választottam. És már kész is a játék.
Legyen a cél a minél stabilabb, minél magasabb torony. Ki milyen alapról kezd?
Izgalmasabbá tehetjük a játékot, ha sikerül többféle színű, struktúrájú fa fajta ágait gyűjteni.
A standard kockához szokott gyermekinknek érdekes kihívás lehet a különböző vastagságú, felületű építőegységekből tornyot építeni.
FONTOS, hogy ne ragasszuk össze, hiszen így bármikor szétszedhető, és újraépíthető.
További Földnapi tevékenységeket találhatsz a képre kattintva
Blogban található összes bejegyzés saját fotókat és gondolatokat tartalmaz. Ha tetszik, amit látsz vagy olvasol, és megosztod másokkal megköszönöm. A blogban saját tapasztaláson alapuló receptekkel, gyerekeknek szóló kísérletekkel, ötletekkel találkozhatsz, szemezgess közülük kedvedre! Vagy kövess a Facebookon!