Ónos eső után mindenki csúszkál, fél, hogy elesik. Ez a gyerekeknek persze lehet mókás is. Mi most kihasználtuk egy kis tudományos megfigyelésre ezt a jelenséget.
Nyomoztunk egy kicsit, hogy kertvárosi környezetben ki mit használ csúszásmentesítésre. Tavaly már csináltunk kísérletet a Kis Tudósaimmal, hogy milyen anyagok vannak hatással a jégre.
Lássuk mik a tapasztalatok most az utcákon: só, apró kavics, hamu, fűrészpor, homok. Igen változatos, és dicséretes, hogy a legtöbb ház előtt valami megoldással segítik a gyalog közlekedőket.
Most is megbeszéltük, hogy só nem igazán környezetbarát, mert károsíthatja a növényeket. Sok helyen a házak előtt állnak gyümölcsfák is, tehát azokat nem szívesen károsítanánk a sóval. Most sót megállókban, vasúti átjáróban találtunk.
A fűrészpor nagyon jól tapad, és biztosan lehet rajta gyalogolni, de nem olvasztja meg a jeget. Környezetbarát is, mert szépen lebomlik.
A hamu lúgos anyag, tartalmaz bizonyos sókat is, tapadást is biztosít a cipőtalpaknak. Környezetbarátnak is mondható, mert sok értékes tápanyag található benne a növények számára.
Az apró kavics is jó megoldás a csúszkálás ellen, bár néha bosszantó, hogy beleragad a gyerekek hótaposójának talpán található redőkbe, és behozzuk a lakásba. De kétségtelenül környezetbarát, és elesésgátló.
A séta végére levontuk több következtetést is:
Kertvárosi környezetben a legtöbben odafigyelnek, hogy a házuk előtt valami módon segítsék a gyalogosan közlekedőket.
Örömmel tapasztaltuk, hogy a legtöbben a környezetbarát megoldást választották a só helyett.
Blogban található összes bejegyzés saját fotókat és gondolatokat tartalmaz. Ha tetszik, amit látsz vagy olvasol, és megosztod másokkal megköszönöm. A blogban saját tapasztaláson alapuló receptekkel, gyerekeknek szóló kísérletekkel, ötletekkel találkozhatsz, szemezgess közülük kedvedre! Vagy kövess a Facebookon!